Artimiausi mokymai

Gruodis 2019
Pi An Tr Ke Pe Še Se
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Ruduo – metas paskaičiuoti ne tik viščiukus, o ir pinigus. Kaip tik to į Šilutės F. Bajoraičio viešjąją biblioteką susirinko Šilutės rajono senjorai. O padėti susiskaičiuoti savo finansus jiems pagelbėjo  Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė Rasa Nutautienė. paskaitoje „Finansai ir ori senatvė“.

 

Paskaitoje buvo nagrinėjami pagrindiniai asmeninių finansų valdymo principai: kasdieniniai finansai, kaupimas, ir taupymas, skolinimas(is), draudimas, investavimas. Anot lektorės, visose šiose srityse reikia sugebėti priimti tinkamą riziką, elgtis teisingai ir apgalvotai. Aptarti su finansų valdymu susiję teisės aktai. Klausytojams papasakota apie tinkamiausius taupymo būdus, kalbėta kaip finansiškai apsaugoti savo šeimą ištikus nelaimei, kaip sudaryti planą nenumatytiems atvejams spręsti. R. Nutautienė  kalbėjo, kad geriausias būdas finansiškai apsaugoti savo šeimą – apdrausti kaupiamuoju gyvybės draudimu.

 

Apžvelgtos pagrindinės paveldėjimo santykiams reguliuoti skirtos normos, numatytos galiojančiuose teisės aktuose. Klausytojai sužinojo, kad paveldimas yra ne tik materialusis turtas, bet ir skolos. Paveldima pagal įstatymą arba pagal testamentą. Teisę į privalomąją palikimo dalį turi nepilnamečiai vaikai ir neįgalūs žmonės. R. Nutautienė išsamiai išdėstė, kaip turi būti parašytas testamentas, kad jis būtų laikomas galiojančiu. Ši informacija paskaitos dalyviams padės priimant sau ir artimiesiems tinkamus su paveldėjimu susijusius sprendimus.

Paskaita surengta vykdant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Bibliotekos sociumas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos. Daugiau infomacijos čia.

 

Temos: Klaipėdos valstybinė kolegija, Mokymo ir paslaugų centras, kursai Klaipėdoje, elektromonteriai, slaugytojų padėjėjai, masažo kursai, Trečiojo amžiaus universitetas.

Klientai ir partneriai